فیلترهای شنی تحت فشار

فیلترهای شنی به عنوان پرکاربرد ترین سیستم در جداسازی املاح معلق به شمار می آید. این نوع فیلتر شنی ها توانایی حدف کدورت ذرات معلق فیزیکی موجود در آبها را تا قطر 50 میکرون دارند. فیلتر کربنی جهت حذف مواد رنگی آب بوی و طعم آّب معمولا بعد از فیلتر شنی نصب میگردد. برای شفافیت در رنگ آب استخرها یکی از رایج ترین تصفیه ها دستگاه فیلتر شنی تحت فشار  می باشد. که با تامین فشار مورد نیاز در حذف کدورت و جداسازی املاح آب کمک میکند. در فیلترهای استخر شنا آب به وسیله پمپ از اسکیمرها و کفشورهای استخر به فیلترشنی تحت فشار هدایت میشود و پس از تصفیه مجدد به استخر بازگشت داده میشود. اصول سایز دانه بندی سیلیس درون فیلتر شنی با مورد استفاده بودن فیلترشنی تعیین میشود.  در کف مخزن نازل های فیلتر شنی به یک صفحه جداگانه بنام صفحه نازل متصل می باشند که کار این صفحه جلوگیری از خروج سیلیس ازفیلترشنی می باشد. شیار خروجی این نازل ها حدود 0/5 میلی متر می باشد. معمولا 2/3 فیلتر شنی را جهت معلق بودن املاح خالی میگذارند. تازمان بگواش را بالا ببرند .

بکواش فیلتر شنی(backwash )

پس از آنکه نشانگر های فشار در ورودی و خروجی فیلترشنی افت را نشان دهند زمان بکواش فرارسیده است. این کار به راحتی امکان پذیر می باشد و از طریق باز و بسته کردن شیر های تعبیه شده در فیلتر شنی قابل انجام می باشد.

زمان تعویض سیلیس فیلتر شنی

بنابر کیفیت سیلیس در فیلترشنی زمانی بین 4 تا 8 سال را جهت تعویض آنها پیشنهاد می شود که با توجه به درست کارکردن و استفاده صحیح از فیلترشنی و با توجه به بکواش به موقع فیلتر شنی طول عمرسیلیس هم افزایش پیدا میکند. و میتوان عمرسیلیس راتا 10سال هم رساند .

پارامترعملیاتی برای فیلترشنی

فیلتر شنی تحت فشار معمولا در فشار کاری 2 تا 5 bar کار میکند.پارامترهای فراوانی برسرعت روی فیلتر شنی تاثیر دارد که میتواند بروی بستر فیلترشنی تاثیر بگذارد.

 

 

 

 

 

1مجموع 8 محصول
1مجموع 8 محصول
نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :